Викрито міжнародну хакерську групу, яка завдала европейським компаніям майже 40 млн євро збитків | Кримінал

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора у співпраці з правоохоронцями Федеративної Республіки Німеччина, поліції Нідерландів, за підтримки ФБР США та Європолу проведено міжнародну операцію щодо виявлення членів хакерського злочинного угруповання.

Хакери використовували та розповсюджували шкідливе програмне забезпечення «DoppelPaymer», яке зашифровувало дані на техніці. З 2020 року вони паралізовували діяльність установ та організацій різних країн. Для відновлення доступу вони вимагали викуп в електронній валюті.

Одна з найсерйозніших атак була здійснена на університетську лікарню в м. Дюссельдорфі, де відбулось знеструмлення медичного обладнання, внаслідок чого загинула громадянка ЄС. У Нідерландах  компанія, яка стала жертвою групи вимагачів заплатила викуп у розмірі 27 BTC, що на той час становило еквівалент одного мільйона євро. Інша компанія заплатила 250 000 євро.  На даний час відомо про 37 потерпілих – європейських компаній, об’єктів критичної інфраструктури і промисловості. Загальна сума збитків становить майже 40 млн євро.

Під час одночасних дій правоохоронці провели обшуки на території декількох держав Європейського Союзу та України в активних членів хакерської групи, які використовуючи шкідливе програмне забезпечення.

Загалом вдалося ідентифікувати 11 осіб, пов’язаних з групою, кілька з них затримано.

На території міст Києва та Харкова українські правоохоронці провели слідчі дії стосовно громадянина України. Під час обшуків вилучено електронне обладнання, яке перебуває на експертизі. Встановлюються інші учасники угруповання, визначається роль кожного фігуранта в структурі групи вимагачів.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України