Воїни Сил тероборони опановують нові димові гранати

Військовослужбовці бригади тероборони Київщини на одній зі своїх навчальних ділянок випробовують гранати українського виробництва ДГ-1. З такими працюють уперше, тренують навички перегрупування та відступу в умовах димової завіси.

Димова граната ДГ-1 прийнята на озброєння Збройними Силами України у 2021 році.

Уже на полігоні воїни Сил тероборони ЗСУ дивляться з дрона, чи не видно в димовій завісі бійців. З повітря — все чисто. «Саме тому, що ці димові гранати відповідають сучасним бойовим реаліям, вони потрібні на фронті», — каже військовий із позивним «Продюсер».

— Ми відпрацьовували вихід з позицій під прикриттям диму. Граната показала себе добре. За допомогою цих же гранат можна маскувати техніку, робити розтяжки, і ці ж ДГ-1, але з чорним димом, маскують і від тепловізора, — додає «Продюсер».

Та найголовніше — збереження особового складу. Саме таку можливість дає ця граната: безпечно відійти, перегрупуватися та приготуватися до бою, евакуювати поранених. «Новим озброєнням задоволені», — каже військовий.

— Ще не тримав у руках натовських димових гранат, а от з радянськими порівняти можу. По-перше, ДГ-1 просто зручніші. Вони менші, легші, їх просто носити з собою. Ну і, за характеристиками, звичайно, ці гранати потужніші й суміш горить усього 3 секунди, а димова завіса тримається дві хвилини. А за цей час можна й росіянам лиха наробити, й перегрупуватися, й відступити у разі потреби, — наголошує «Продюсер».

Тож українські військові, зокрема і воїни тероборони Київщини, продовжують отримувати нове озброєння, опановувати нові навички, щодня вчитися та вдосконалюватись. У цьому навчанні вони враховують бойовий досвід та знання наших іноземних партнерів, відходячи від «радянського спадку».

Фото: Віктор Дехтяр

Руслана Богдан

Кореспондент АрміяInform

Джерело