«Вору в законі» на прізвисько «Тенго Пітерський» та «смотрящому» колонії на Буковині повідомлено про підозру. ФОТО | Кримінал

За процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури «вору в законі» та кримінальному авторитету повідомлено про підозру у встановленні та поширенні злочинного впливу, а також організації та участі у злочинному зібранні.

За даними слідства, у жовтні 2014 року за протекторату загальновизнаних у кримінальному світі «ворів в законі» громадянин Грузії пройшов процедуру ініціації та отримав статус вищого суб’єкта злочинної ієрархії – «вор в законі» на прізвисько «Тенго Пітерський».

Маючи авторитет у кримінальному світі, він встановив і поширив свій злочинний вплив у місцях відбування покарань, вирішував конфлікти та спірні ситуації, які виникали між представниками криміналітету.

У липні 2021 року «вор в законі» вийшов на уродженця Дніпропетровщини, який за умисне вбивство двох осіб відбуває покарання у ДУ «Сокирянська виправна колонія (№67)», де у статусі «смотрящого» поширює свій злочинний вплив. «Тенго Пітерський» зобов’язав «смотрящого» організувати «сходку», де буде вирішено долю ув’язненого, який прибув на територію Сокирянської колонії для відбування покарання за вбивство одного з лідерів кримінального середовища.

«Смотрящий» виконав вказівку «вора у законі» та організував «сходку», яка відбулась з використанням засобів мобільного зв’язку. Лідер «злочинного світу» висунув вбивці претензію, що той вчинив не по «воровських поняттях», на його руках кров «порядної по злодійським міркам» людини.

За результатами злочинного зібрання «Тенго Пітерський», підкреслюючи свій статус «вора в законі», вирішив подарувати кілеру життя, однак зауважив, що покарання все ж таки буде. Після цієї розмови, він надав вказівки «смотрящому», що робити з «винним».

Досудове розслідування у провадженні триває.

За матеріалами Чернівецької обласної прокуратури