Всесвітній день Сонця святкують 3 квітня

Для Землі Сонце — потужне джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі.

Сонце — центральна зірка нашої галактики. Воно складається з сукупності гарячих інертних газів. Слідуючи законам фізики Земля і інші об'єкти сонячної системи, обертаються навколо Сонця. Сонце дуже велике по своїй масі та обсягах. Його диск видно неозброєним поглядом. Сонце для людства означає багато: це тепло, енергія, і найважливіше — життя, інформує Ukr.Media.

З давніх часів Сонцю молилися, вірили в його чудотворні можливості, поводилися з ним, як з божеством. Сьогодні вже відомо багато про Сонце і воно не викликає такого благоговіння, як раніше. Але, проте, Сонце грає величезну роль в житті людей усіх континентів.

Населенню планети воно дає світло, повітря, взагалі можливість жити. Крім всього цього, сонце є могутнім джерелом енергії. Якби раптом пропало Сонце, то не стало б і повітря — воно стало би рідким азотом. А вже у яку льодову пустелю перетворилася б Земля, страшно й подумати!

Сучасна наука просунулась далеко вперед у своїх наукових дослідженнях, вивчаючи різні джерела додаткової, безпечної енергії. Саме Сонце є одним з найбільших джерел. Його потенціал не потрібно виколупувати далеко з надр землі — просто збирай енергію і користуйся. Все частіше в пресі зустрічаються заяви про те, що в світі черговий вчений винайшов ще одну снасть, що працює на сонячній енергії.

Запаси сонячного заряду безмежні, а використовуються в край рідко. Святкування дня Сонця започаткувало інтернаціональне співтовариство ISES-Europe. З метою звернути увагу людей на можливості, надані великою зіркою. Вони кожен рік 3 травня, починаючи з 1994, добровільно організовують різноманітні тематичні заходи, на яких демонструють можливість використання сонячної енергії.

Сонячні промені доходять до поверхні Землі за кілька хвилин. В процесі проходження їх крізь шари атмосфери, промені втрачають деяку енергію. З допомогою спеціальних приладів її можна зібрати та використовувати потім в потрібних цілях. Приклад переробки сонячного випромінювання — фотосинтез. Рослини отримують зі струменями сонячного світла енергію, яку переробляють, поглинаючи вуглекислий газ і виділяючи кисень. Цей принцип може бути використаний у роботі електростанцій з сонячною енергією.

3 травня проводять дні відкритих дверей багато дослідних установ, пов'язаних з цією проблемою, ралі для автомобілів на сонячних батарейках, тематичні семінари, виставки, круглі столи, проводиться конкурс на кращий проект з використанням сонячного заряду і багато іншого.

Спочатку це свято відзначали тільки три країни: ФНР, Австрія і Швейцарія. До 2008 року таких країн стало вже декілька. А до 2012 День Сонця відзначають понад 20 держав світу.

Источник