У Києві адвоката та працівника КОВА підозрюють в організації переправлення ухилянтів. ФОТО | Кримінал

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури та Печерської окружної прокуратури м. Києва викрито та повідомлено про підозру адвокату і співробітнику військової адміністрації.

Їм інкриміновано організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України.

За даними слідства, адвокат, будучи громадянином рф та маючи посвідку на проживання на території України, підшуковував осіб, які у період дії воєнного стану в Україні обмежені у праві виїзду за кордон.

За грошову винагороду він організовував внесення даних про них у систему «Шлях». Це надавало їм підстави для безперешкодного перетину державного кордону.

У таких діях адвокату сприяв посадовець Київської обласної військової адміністрації. Використовуючи особистий вплив, він надавав завідомо неправдиву інформацію іншим посадовцям обласної військової адміністрації про необхідність включення осіб до списків.

Правоохоронці затримали адвоката після одержання 8 тис доларів США за організацію чергового незаконного перетину кордону 8 особами.

Під час проведення обшуків в осіб, причетних до вчинення злочину, вилучили грошові кошти, документи, які підтверджують злочинну діяльність. Також за місцем проживання громадянина рф виявлено предмет, схожий на бойову гранату Ф-1.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

За матеріалами Київської міської прокуратури