У Києві викрито масштабну схему переправлення ухилянтів, яку здійснювали 15 людей. ФОТО | Кримінал

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито 15 учасників організованої групи, у тому числі працівників п’яти столичних медичних закладів та членів лікарських комісій, які організували схему незаконного переправлення осіб через державний кордон.

За даними слідства, учасники організованої групи, у тому числі працівники п’яти столичних медичних закладів та члени лікарських комісій, розробили механізм фальсифікації документів, які засвідчували нібито наявність у чоловіків призовного віку тяжких захворювань. Фальшиві діагнози надавали підстави визнати їх тимчасово непридатними для військової служби, усуваючи перешкоди для перетину державного кордону України.

До схеми були залучені особи, які підшуковували бажаючих уникнути мобілізації, а також ті, хто безпосередньо виготовляв пакет необхідних документів. Це були працівники різних медичних установ столиці, члени медико-соціальної експертної комісії та комісії з питань перевірки стану військового обліку.

Також учасники схеми обговорювали із замовниками «діагнози» та фіктивно оформлювали їх перебування на стаціонарному лікуванні у медичних закладах.

Вартість послуги з виготовлення фальсифікованих медичних документів становила 3 тис доларів США з особи.

Правоохоронці викрили їх під час підготовки пакету документів для трьох чоловіків призовного віку та одержання від них грошових коштів.

Одним із замовників, який діяв під контролем правоохоронних органів, на підставі цих документів здійснено безперешкодний перетин державного кордону України.

У межах слідства правоохоронці провели 35 обшуків за місцем проживання та роботи учасників групи. Виявили грошові кошти, отримані внаслідок злочинної діяльності, чорнові записи, переписку на мобільних телефонах, відомості про внесення в базу «eHealth» фіктивних діагнозів тощо.

За результатами слідчих дій 7 особам повідомлено про підозру у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України.

Слідчі дії тривають.

За матеріалами Київської міської прокуратури