У Росії рекордно зросла кількість мільярдерів

У Росії рекордно зросла кількість мільярдерів

Фото: Getty Images Власник Лукойлу Вагіт Алекперов став найбагатшою людиною Росії

Сукупні статки російських мільярдерів за рік збільшилися на 14% — до 576,8 мільярда доларів.

У 2024 році в Росії рекордно побільшало доларових мільярдерів. Про це свідчить щорічний рейтинг найбагатших людей світу, який складає журнал Forbes.

Так, у поточному році до нього увійшло 125 мільярдерів із Росії — це число стало рекордним. Це більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення в Україну та посилення антиросійських санкцій.

Попередній рекорд за кількістю росіян у списку найбагатших бізнесменів світу було зафіксовано у 2021 році — тоді до нього входили 123 особи.   Відразу після початку вторгнення в Україну кількість російських мільярдерів різко скоротилася — до 88 осіб у 2022 році. 2023 року їх було 110.   Forbes зазначає, що кількість російських мільярдерів могла бути навіть більшою, але десять осіб із найбагатших бізнесменів після початку війни відмовилися від громадянства Росії і тепер фігурують у рейтингу як представники інших країн.   Найбагатшим із росіян Forbes назвав власника Лукойлу Вагіта Алекперова зі статками $28,6 млрд.

Сукупні статки російських мільярдерів за рік збільшилися на 14% — до $576,8 млрд. Але цей показник поки що нижчий, ніж зафіксований у 2021 році рекорд, — тоді сумарний капітал 123 російських мільярдерів оцінювали у $606,2 млрд.

Нагадаємо, раніше Європейський Союз виключив співзасновника Яндекса Аркадія Воложа із санкційного списку. Суд ЄС відхилив апеляцію російського олігарха Алішера Усманова, він залишиться в санкційному списку.

Джерело