Українці купили рекордну кількість валюти

Українці купили рекордну кількість валюти

Фото: Getty Images Українці дуже активно купують валюту

Чиста купівля валюти населенням України з початку поточного року перевищила вже 3 млрд доларів.

За підсумками жовтня населення України продало комерційним банкам готівкову та безготівкову валюту на 1 590 млрд доларів (в еквіваленті) і купило на 2,330 млрд доларів. Чиста купівля валюти склала 739,4 млн доларів. Про це свідчать дані Національного банку у четвер, 2 листопада.

Таким чином у минулому місяці українці купили максимальний майже за десять років обсяг валюти. Більше було лише у лютому 2014 року – 782,5 млн доларів.

У жовтні українці збільшили чисту купівлю валюти майже у два рази порівняно із серпнем, коли вона склала 444,3 млн доларів. При цьому 359,3 млн доларів було куплено населенням у безготівковій формі.

Тенденція щодо зростання купівлі валюти населенням триває вже три місяці. Всього з початку 2023 року українці продали 15,053 млрд доларів і купили 18,198 млрд доларів. Чиста купівля валюти становила 3,145 млрд доларів.

У свою чергу Нацбанк продав у жовтні 3,338 млрд доларів. Це найбільший обсяг із червня 2022 року (3,956 млрд доларів). Порівняно з вереснем, обсяг продажу валюти зріс на 24%.

Всього з початку року НБУ для підтримки балансу на ринку продав 22,604 млрд доларів. Ці витрати компенсуються за рахунок міжнародної допомоги.

Нагадаємо, наприкінці серпня НБУ дозволив банкам продавати безготівкову валюту населенню обсягом 50 тисяч гривень без додаткових зобов’язань. Через це курс долара помітно знизився.

А на початку жовтня НБУ оголосив про перехід на гнучкий курс долара. Регулятор пообіцяв значно обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.

Джерело