Україні не вистачає 10 млрд доларів — Мінфін

Україні не вистачає 10 млрд доларів - Мінфін

Фото: Минфин Сергій Марченко зустрівся з Крісталіною Георгієвою 20 лютого

Відкриття повноцінної довгострокової програми з МВФ сприятиме зменшенню дефіциту бюджету, наголосив Сергій Марченко.

У 2023 році потреба у додатковому зовнішньому фінансуванні для покриття дефіциту державного бюджету України становить 10 млрд доларів. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко, повідомила напередодні прес-служба Мінфіну.

Зокрема, Марченко під час зустрічі директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою у Києві 20 лютого заявив, що відкриття повноцінної довгострокової програми з МВФ сприятиме зменшенню дефіциту бюджету, підтримці макроекономічної та фінансової стабільності. Крім прямого залучення коштів від МВФ, це сприятиме мобілізації підтримки від інших донорів.

За даними відомства, сторони обговорили результати місії фонду з перегляду Моніторингової програми, що відбулася у Варшаві з 13 по 17 лютого, а також перспективи створення нової повноцінної програми співробітництва за підтримки МВФ.

«Минулого тижня під час місії МВФ ми досягли домовленості на рівні експертів про перегляд Моніторингової програми із залученням Ради директорів Фонду. У цьому контексті ми сподіваємося на початок обговорення повноцінної програми за підтримки МВФ, що сприятиме забезпеченню пріоритетних, зокрема, гуманітарних та соціальних видатків бюджету у 2023 році», — зазначив Марченко.

Нагадаємо, у 2023 році МВФ оцінив потреби України у зовнішній фінансовій допомозі в 3-4 млрд доларів на місяць.

Джерело