Застрелили жителя Кременчука, готували вбивства поліцейського та депутата – викрито 8 учасників банди | Кримінал

За процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури викрито 8 учасників озброєної банди на чолі з кримінальним авторитетом. До складу банди входили син організатора та його знайомі.

Наразі чоловікам повідомлено про підозру в умисному вбивстві, замаху, готуванні умисного вбивства, вимаганні чужого майна, бандитизмі, незаконному, зберіганні, придбанні вогнепальної зброї та бойових припасів, незаконній переробці вогнепальної зброї, вчинених за попередньою змовою групою осіб.

Окрім цього, організатору інкримінують встановлення та поширення злочинного впливу.

За даними слідства, діяла банда у м. Кременчук. Упродовж вересня 2023 – лютого 2024 років підозрювані готували вбивство заступника начальника одного з районних управлінь поліції в Дніпропетровській області та депутата Полтавської обласної ради.     

Поліцейського мали намір позбавити життя через професійну діяльність, а депутата – у зв’язку з громадською роботою щодо боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин.     

Також встановлено причетність учасників банди до умисного вбивства жителя Кременчука, який з ними конфліктував. У вересні 2023 року чоловіка застрелили з мисливської рушниці неподалік місця проживання.    

Другою жертвою міг стати кременчуківець, який продав рушницю підозрюваним, проте під час переслідування йому вдалося втекти від учасників банди. 

Наразі 4 особам вже обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою, стосовно інших – питання вирішується. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Його здійснює ГУНП в Полтавській області, оперативний супровід – УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України, УСБУ в Полтавській області та УКР ГУНП в області.    

За матеріалами Полтавської обласної прокуратури