Засуджено двох харківʼян, які «зливали» ворогу дані про дислокації підрозділів ЗСУ | Кримінал

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав двох харків’ян винними у державній зраді, вчиненій за попередньою змовою групою осіб.

Кожному з них призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Прокурори довели, що наприкінці лютого 2022 року харків’янка почала спілкуватись зі своїм колишнім чоловіком, який є бойовиком так званої «лнр». Залишившись у гарних стосунках, чоловік попросив жінку допомогати йому збирати інформацію про патріотично налаштованих мешканців Харківської області.  

Жінка запропонувала допомогати їй своєму знайомому з Харкова. Спільними зусиллями вони шукали інформацію про громадян, які сприяють ЗСУ та правоохоронним органам у війні рф проти України. Після цього засуджені передавали інформацію через месенджер бойовику так званої «лнр». 

У липні 2022 року жінка також почала спілкуватись з працівником гу гш зс рф, від якого отримала завдання – передавати інформацію про пересування сил та засобів ЗСУ на території Харківського регіону.  

Жінка спільно зі знайомим збирали відомості, а після цього відображали на карті місця розташування українських військових та передавали співробітнику гу гш зс рф та бойовику «лнр». 

Засуджена отримала додаткове завдання від представника країни-агресора – зібрати детальну інформацію про співробітників СБУ, які дислокуються у Чугуївському районі. 

Виконати це доручення вона не встигла. Правоохоронці затримали жінку та її спільника.  

За матеріалами Харківської обласної прокуратури