Затримано колаборанта з Луганщини, який пристроївся на роботу в міжнародну гуманітарну організацію | Кримінал

За процесуального керівництва Луганської обласної та Старобільської окружної прокуратур громадянину України повідомлено про підозру у колабораційній діяльності.

За даними слідства, у серпні 2022 року житель смт Новопсков, колишній фінансист, вступив у злочинну змову з окупаційною адміністрацією рф та представниками так званої «лнр».

Підозрюваний добровільно обійняв посаду так званого «завідувача сектором персоніфікованого обліку, взаємодії з застрахованими особами та обліку платежів страховиків державної установи лнр – управління пенсійного фонду лнр в Новопсковському районі».

На цій псевдопосаді чоловік виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції в органах окупаційної влади країни-агресора до жовтня 2022 року включно.

У подальшому він виїхав на територію, підконтрольну Україні, та працевлаштувався до однієї з міжнародних гуманітарних організацій.

На початку лютого 2023 року правоохоронці на виконання ухвали суду затримали чоловіка у Києві. Наразі йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

За матеріалами Луганської обласної прокуратури