Затриманого у монастирі УПЦ МП проросійського блогера судитимуть за державну зраду | Кримінал

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України за фактом державної зради.

Розслідуванням встановлено, що до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну підозрюваний почав активно допомагати рф в проведенні підривної діяльності проти України.

На виконання завдань російських кураторів чоловік готував та надсилав для публікації статті, в яких висловлював проросійські погляди. Ці публікації розміщувалися на російських сайтах, активно «розганялися» пропагандистами в інтернеті та були доступними необмеженій кількості користувачів.

У цих статтях він заперечував існування України як держави та українського народу. Популяризував та героїзував рф і її президента.

При цьому негативно та упереджено висловлювався про українську мову та культуру.

Висновки експертизи підтверджують, що ці публікації містили інформацію, спрямовану на розпалювання національної, міжетнічної, соціальної ворожнечі та ненависті, внесення розбрату між армією і народом, негативно впливали на громадську думку, сприяли поширенню російської пропаганди в Україні та несли загрозу національній безпеці в інформаційній сфері.

У серпні 2022 року чоловіку було повідомлено про підозру у державній зраді.

Після цього він почав переховуватися від правосуддя та був оголошений у розшук.

За результатами проведених слідчо-оперативних дій правоохоронцям вдалося встановити його місце перебування та затримати на території одного з монастирів УПЦ (МП) в м. Києві, де він переховувався.

Наразі він перебуває під вартою.

За матеріалами Київської обласної прокуратури