Зрадники з Херсонщини та Донеччини отримали по 15 років позбавлення волі

Справи ще 6 перебіжчиків передані до суду і чекають свого розгляду.

Про це повідомило 8 квітня Державне бюро розслідувань.

Соснівський райсуд  м. Черкаси виніс обвинувальний вирок колишньому начальнику управління правоохоронного органу Херсонщини, який на початку повномасштабного вторгнення перейшов на бік країни-агресора та всіляко співпрацював з окупантами.

Також 15 років ув’язнення отримав за рішенням Личаківського райсуду Львова експравоохоронець з Макіївки на Донеччині.

Він у 2014 році добровільно вступив до лав незаконного збройного формування «народное ополчение Донбаса», яке брало участь в захопленні адміністративних будівель в Донецькій області.

Згодом у складі так званої народної міліції фігурант воював проти ЗСУ.

До суду скеровано обвинувачення щодо колишнього правоохоронця з Ізюмського району Харківської області. Після окупації селища Борова він влаштувався в місцеву окупаційну міліцію.

Зрадник схиляв своїх колег так само переходити на бік окупантів, патрулював вулиці, забезпечуючи військовослужбовцям рф безпечне перебування на окупованій території. Під час деокупації селища він втік до росії.

Також працівники ДБР заочно повідомили про підозри колишньому судді та експравоохоронцю з Луганської області, експравоохоронниці з Куп’янського району, двом колишнім правоохоронцям, які працюють на окупантів в захопленому Генічеську.

Екссуддя апеляційного суду Луганської області з 2014 року сприяв створенню та роботі судової системи псевдореспубліки «лнр».

Згодом, на підставі указу президента рф, підозрюваний був призначений на посаду «судді верховного суду лнр».

Експрацівниця правоохоронного органу у Куп’янському районі після захоплення регіону росіянами агітувала місцевих мешканців отримувати російські паспорти.

Зрадниця влаштувалась до окупаційної міліції, де спочатку працювала на посаді інспектора так званої міграційної служби, а згодом дослужилася до заступника начальника відділу.

Двоє колишніх правоохоронців з Генічеська пішли працювати на окупантів після захоплення міста у 2022 році.

Один добровільно став слідчим у незаконному правоохоронному органі, інший обійняв посаду заступника «начальника відділу – начальника поліції».

У колабораціонізмі та дезертирстві підозрюється експравоохоронець зі Старобільського району Луганщини, який пропагує «руський мир» на тимчасово окупованій території серед українських дітей.

З початком повномасштабного вторгнення рф правоохоронець втік з місця несення служби в селищі Біловодськ. Він отримав в окупантів посаду в «службі дорожньої автоінспекції народної міліції лнр».

Як повідомляла АрміяInform, у Харкові затримали інженерів-зрадників, які допомагали підключити Запорізьку АЕС до «росатома».

Джерело