Зростання курсу долара: в НБУ назвали причини

Зростання курсу долара: в НБУ назвали причини

Фото: РБК-Україна Курс долара зріс через збільшення видатків уряду Україні

Водночас ситуація на валютному ринку залишається контрольованою, а курсові коливання — незагрозливими, зазначили в Нацбанку.

Національний банк України назвав причини зростання курсу долара останнім часом. Про це йшлося під час зустрічі правління НБУ з керівниками 30 найбільших банків, повідомила пресслужба НБУ.   Зазначається, що з другої половини березня активізувалися видатки уряду після суттєвого скорочення на початку року. Разом із вичерпанням ефектів від продажу валюти для сплати річних податків це вплинуло на зростання попиту на валюту.

«Як наслідок, гривня послабилася», — заявили в Нацбанку.   Водночас ситуація на валютному ринку залишається контрольованою, а курсові коливання — незагрозливими. НБУ й надалі покриватиме структурний дефіцит валюти на ринку, завдяки чому гривня зможе не лише послаблюватися, а й зміцнюватися, як і було в попередні періоди, зазначили в центробанку.   Глибина валютного ринку й надалі збільшувалася — в березні вона зросла до 119 млн доларів за день порівняно з 34 млн доларів за день до переходу до керованої гнучкості. Різниця між готівковим та офіційним курсом наразі становить 0,7%, що менше, ніж у попередні періоди.

«Обидва чинники збільшують стійкість валютного ринку України», — додали в НБУ.

Нагадаємо, курс долара на міжбанку за березень зріс приблизно на 80 копійок із 38,20 до 39,00 гривень. Офіційний курс НБУ піднявся на 2,7% із 38,20 грн/долар на 29 лютого до 39,22 грн/долар на 29 березня.

Упродовж місяця курс долара неодноразово оновлював рекорди. Історичний максимум було зафіксовано 27 березня — 39,34 грн/долар

Джерело