17 серпня — день святої мучениці Явдохи: історія, традиції та прикмети свята

Чому купюри сьогодні не можна брати в руки?

У православ'ї 17 серпня згадують християнську мученицю Євдокію (ІІ) Перську. Дату в народному календарі називають Явдоха Малинівка (або Сіногнійка), огуречниця або просто день Явдохи, інформує Ukr.Media.

Ким була свята Євдокія?

Жила Євдокія в IV столітті в Римській імперії. У 362 році вона була відвезена разом з дев'ятьма тисячами полонених людей загарбником шаханшахом Шапуром II в Іран. Кілька разів Євдокію примушували зректися своїх переконань, але всі спроби виявилися безуспішними. Дівчина не зрадила віру Христову.

За це її прирекли на голод і кинули в темницю, жорстоко били сучкуватими палицями, так туго обмотували тіло мотузками, що поламали кістки. Але Євдокія була непохитна, тож їй відсікли мечем голову.

Які обряди і традиції існують в цей день?

Дату в народі прозвали Євдокія Сіногнійка, тому що, зазвичай, з 17 серпня починався період не сильних, але затяжних дощів. Міг навіть "сліпий дощик" лити цілий тиждень. Землю він особливо не промочував, зате сіно починало підгнивати.

Бували роки, коли день Явдохи випадав теплим і сонячним, без дощу. Тоді народ в ліс ходив пізню малину збирати. Звідси і пішла інша народна назва дати — Явдоха Малинівка. Це вже останні ягоди були, і люди поспішали насолодитися їх ароматом і незрівнянним смаком.

Є ще третя назва дня — Огуречниця. Після 17 серпня огірочки на грядках вже не рівненькі ростуть, а скручуються, смак в них гіркуватий і м'якуш водянистий. Тому господині всі огірки в день Явдохи збирали і робили з них зимові заготовки (маринували, солили або квасили).

Обов'язково сьогодні треба зібрати звіробій і розкласти по всіх кутках в будинку. Маленький букетик потрібно закріпити над вхідними дверима. Це надійно захистить ваше житло від витівок нечистої сили.

Ви одразу зрозумієте, коли в будинок зайшла людина з поганими намірами. Від звіробійного букетика її затрясе, вона без причини засміється або заплаче, і швиденько забереться назад.

Зробіть це сьогодні, щоб ніколи потреби не знати!

Слов'яни 17 серпня намагалися гаманці і грошові мішечки навіть в руки не брати. Згідно з народними забобонами, хто в цей день монети потримає, той в бідності житиме. А якщо хто позичати надумає, той ніколи з боргами не розплатиться. На Русі торговці в день Явдохи свої лавки і не відкривали.

Так що і ви сьогодні не ризикуйте, не залучайте фінансову невдачу і не чіпайте свої гаманці. Один день можна і без грошей перебитися, а найнеобхідніші продукти закупіть напередодні.

Дізнайтеся, що ще потрібно зробити і від чого позбутися, щоб не накликати в сім'ю бідність.

"Мертві" речі

Такі предмети в домашньому інтер'єрі призводять до застою фінансового потоку. Тому без жалю позбавляйтеся від:

  • пилу на антресолях, мотлоху у вигляді старих журналів і газет, взуття, одягу і зламаної побутової техніки;
  • чужих речей у своєму будинку;
  • пошарпаних старих гаманців;
  • тріснутого посуду і дзеркал;
  • засохлих букетів;
  • звіриних опудал і шкур.

Народні прикмети про бідність

Щоб вам не довелося рахувати копійки до зарплати:

1. Не змітайте голою долонею крихти хліба зі столу (тільки серветкою або щіточкою).

2. Ніколи не залишайте відкритим унітаз, обов'язково використовуйте кришку.

3. Віник зберігайте ручкою вниз і вгору мітелкою.

4. Не свистіть в будинку.

Прикмети погоди на 17 серпня

  • По сьогоднішньому дню судять про листопадову погоду. Якщо 17 серпня тепло, то і листопад видасться сонячний, сухий, погожий. А якщо на Явдоху похмуро, то останній місяць осені замучить вогкістю і дощами.
  • Якщо сьогодні вівці і кізочки до вітру спиною стають, значить, найближчими днями чекайте негоду.

Источник