Американський банк купує збанкрутілий SVB

Американський банк купує збанкрутілий SVB

Фото: First Citizens Bank First Citizens купить збанкрутілий банк Silicon Valley

First Citizens Bank підписав угоду про придбання та передачу всіх депозитів та кредитів Silicon Valley Bank.

Американський First Citizens Bank викупить більшу частину збанкрутілого на початку березня банку Silicon Valley Bank, повідомляє Financial Times.

Банк візьме на себе всі 119 млрд доларів депозитів SVB, а також отримає контроль над кредитами фінустанови і керуватиме його 17 відділеннями.

First Citizens Bank придбає близько 72 млрд доларів активів SVB зі знижкою у розмірі 16,5 млрд доларів, залишивши близько 90 млрд доларів цінних паперів та інших активів у Федеральній корпорації гарантування депозитів.

Оголошуючи про операцію, регулятор заявив, що банкрутство SVB може коштувати її Фонду страхування вкладів, що утримується за рахунок банків-членів, близько 20 млрд доларів.

Приєднання бізнесу SVB значно збільшить розмір First Citizens, який на кінець минулого року мав трохи більше 100 млрд доларів активів і майже 90 млрд доларів депозитів, що робить його 36-м найбільшим банком США за розміром активів.

Ринкова вартість First Citizens Bank складає близько 8 млрд доларів.

Раніше New York Community Bank поглинув Signature Bank, що збанкрутував.

Нагадаємо, на початку березня в США збанкрутували два банки — Silicon Valley Bank і Signature Bank. А в Європі через фінансові проблеми відбулося об’єднання другого за величиною швейцарського банку Credit Suisse з конкурентом UBS.

Джерело