Ендокринологи пояснили, які фрукти та овочі зміцнять імунітет навесні

Після зими організм ослаблений через нестачу вітамінів і корисних речовин. Підтримати імунітет можна, додавши в раціон фрукти і овочі, вирощені природним шляхом. Про це розповіли ендокринологи і дієтологи, інформує Ukr.Media.

В тепличних і привезених плодах не накопичується потрібної кількості корисних речовин через способи спеціальної обробки овочів і фруктів для транспортування. Продукт втрачає свій вітамінний потенціал і вже не несе такої користі організму, яку міг би, поділилися експерти.

Оскільки навесні організм вразливий до простудних і вірусних захворювань, потрібно додати в раціон фрукти і овочі, багаті вітамінами і мікроелементами. Вони допоможуть тілу бути в тонусі і зміцнять імунітет.

Рекомендовані фрукти і овочі, багаті вітаміном С, А, групою В, марганцем, залізом. Перш за все цитрусові, яблука, банани, фрукти і овочі зеленого і оранжевого кольорів, розповіли ендокринологи.

Також фахівці нагадали, що екзотичні фрукти і овочі можуть становити небезпеку для людей з алергією, астмою і захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Замість них дієтологи порадили включити в раціон авокадо.

Перевагу слід віддати авокадо, який багатий мононенасиченими корисними жирними кислотами, вітамінами групи В, А, Е, С, залізом, йодом, міддю, фолієвою кислотою, повідомили лікарі.

Авокадо буде корисно людям, що страждають захворюваннями серця і судин, органів шлунково-кишкового тракту, патологіями нервової системи. Також цей продукт зміцнює репродуктивну систему.

Дієтологи також нагадали, що фрукти і овочі багаті мікроелементами, антиоксидантами і пектином, проте їх надмірне вживання може привести до підвищення рівня фруктози в організмі. Це загрожує запаленням органів шлунково-кишкового тракту, збільшенням маси тіла і алергією.

Джерело