ФРС США уповільнила темпи підвищення базової ставки

ФРС США уповільнила темпи підвищення базової ставки

У США базову облікову ставку піднято до 4,25-4,5% річних

Потрібні подальші підвищення ставки, щоб згодом повернути інфляцію до цільового рівня 2%, вважають у ФРС.

Федеральна резервна система (ФРС) США підвищила відсоткову ставку за федеральними кредитними коштами (federal funds rate) на 50 базисних пунктів, до 4,25-4,5% річних. Про це йдеться у прес-релізі Федрезерву, оприлюдненому у середу, 14 грудня.

Рішення було прийняте одноголосно і збіглося з прогнозами більшості економістів та аналітиків, а рівень ставки досягнув максимуму з 2007 року.

ФРС очікує, що будуть потрібні подальші підвищення ставки, щоб згодом повернути інфляцію до цільового рівня 2%, зазначено в повідомленні. У листопаді інфляція становила 7,1%. Згідно з опублікованим прогнозом чиновників, у 2023 році ставка перевищить 5%.

Востаннє Федрезерв застосовував крок у 50 базових пунктів у травні. Після цього регулятор перейшов до найагресивнішого посилення грошово-кредитної політики з 1980-х років — чотири рази поспіль він піднімав ставку відразу на 75 базисних пунктів.

Раніше повідомлялося, що фондовий індекс S&P500 упав до найнижчого рівня майже за два роки. Це сталося через занепокоєння агресивною політикою ФРС США.

Джерело