Кому не можна їсти насіння — вагомі причини відмовитися від нього

Досі достеменно неясно, що саме викликає апендицит — гостре запалення відростка сліпої кишки (апендикса). Хвороба розвивається дуже швидко і оперувати хворого потрібно вже в першу добу. Існує думка, що спровокувати захворювання може рясне споживання насіння. Чи так це і чим ще може нашкодити насіння — розповіли лікарі-гастроентерологи, інформує Ukr.Media.

Насіння та апендицит

Прямий зв'язок між споживанням насіння та апендицитом ще ніхто не довів. Відсутні також докази, що взагалі будь-які харчові звички чи продукти спричиняють запалення сліпої кишки.

За словами гастроентерологів, передбачити появу цієї хвороби дуже складно. Хтось може взагалі жодного разу в житті не поїсти насіння та захворіти. А хтось гриз його все життя, і апендицит його обійшов.

Однак є якийсь непрямий зв'язок між споживанням насіння і загалом запальними процесами. Справа в тому, що насіння соняшника багате на ненасичені жирні кислоти, і найбільше в ньому омега-6 жирних кислот. Вони вважаються шкідливими, тому що роблять кров в'язкішою, уповільнюють обмінні процеси. Надлишок омега-6 викликає розвиток пухлин та запалень.

Шкода насіння

Інша проблема насіння — суперкалорійність. Судіть самі, в 100 г обсмаженого насіння міститься приблизно 700 ккал. Це все одно, що випити олії. І добре, якби насінням можна було наїстися. Але воно якраз таки розпалює апетит.

Виходить, немає кращого продукту для набору ваги, ніж смажене насіння. А ще воно старить, попередили ендокринологи. Все через обсмажування, в результаті якого в насінні накопичуються кінцеві продукти глікування (КПГ) — одна з головних причин старіння.

І якщо вже говорити про хвороби від насіння, то переживати варто не про апендицит, а про дивертикулез. Так називають грижеподібні випинання в стінці кишечника, в які можуть потрапляти невеликі частини шкаралупок та насіння. Назбиравшись, вони викликають запальний процес, аж до перитоніту.

Лікарі радять замінити смажене насіння на сире. У нього хоча б є вітаміни та корисні речовини. До того ж, воно менш калорійне.

Насіння — скільки з'їдати на день?

Через високу калорійність і вміст омега-6 насіння потрібно вживати в дуже обмежених об'ємах. Середня упаковка містить приблизно 300 г продукту. По суті це калорійна бомба.

Тому лікарі радять не їсти більше 100 г на день. Оптимальна доза — 50-70 г. І не забувайте, що насінням насититися дуже складно. Після нього вам захочеться їсти ще сильніше.

Джерело