Може випасти волосся: фахівці розповіли, як часто потрібно міняти та прати подушку

Подушки, як і інші види текстилю в домі, потрібно час від часу прати. Так ви будете краще спати, знаючи, що в ліжку на вас не чатують жодні шкідники. У середньому потрібно замінювати подушки на нові кожні два-три роки. А прати їх — раз на пів року, інформує Ukr.Media.

Підготовка до прання

Спочатку позбудьтеся пилу, який скупчився всередині подушки. Методом вибивання або за допомогою пилососа. Далі вивчіть інформацію на ярличку, щоб дізнатися, чи можна прати подушку, якщо так, то за яких градусів, який у неї наповнювач тощо. Для прання вибирайте рідкі мийні засоби з ненав'язливим запахом, а не порошок. Вони краще вимиваються з волокон.

Як випрати пухові подушки

Подушки з гусячим або качиним пухом слід прати з рідким мийним засобом за температури не більше ніж 30°C. Запобігти збиванню наповнювача в грудки допоможуть тенісні м'ячики, поміщені в барабан прання. Режим повторного полоскання сприятиме видаленню залишків гелю. Віджимати пухові вироби потрібно на маленьких обертах, а сушити на вулиці або в приміщенні, де є протяг.

Як прати пір'яні подушки

Потрібно розпороти ці подушки та розкласти наповнювач по мішечках для прання. Слід прати їх за температури до 40°C з рідким мийним засобом. Чому їх не можна закидати в машинку, не розпорюючи? Бо в такому разі пір'я зіб'ється в грудки. Ще є ризик, що частина наповнювача може потрапити в барабан, забити фільтр і засмітити стік.

Також пір'я подушки можна випрати вручну. Для цього витягніть наповнювач, розподіліть по мішечках, і замочіть на кілька годин у теплій мильній воді. Після полоскання розвісьте мішечки на протязі або на вулиці, періодично змінюючи положення і струшуючи.

Як прати синтепонові подушки

Ці текстильні вироби слід прати в машинці за температури 40°C і з рідким мийним засобом. Полоскати потрібно багато разів, а ось віджимати не можна, щоб не пошкодити структуру матеріалу. Перед висушуванням подушку необхідно помістити у ванну, щоб стекла вода. Далі загорніть її в щільну тканину і відіжміть. Синтепоновий виріб потрібно сушити далеко від опалювальних приладів.

Як прати подушки з холофайбера

Ці вироби краще прати вручну. Для цього розчиніть у тазу з водою рідкий порошок, і замочіть подушку на 1 годину. Далі відіжміть і кілька разів обполосніть, щоб змити залишки хімічного засобу. Сушити потрібно, розстеливши на чистій тканині і подалі від батарей.

Як випрати подушку з бамбука

Спочатку її потрібно оглянути. Якщо в чохлі є дірочки, їх потрібно зашити. Прати слід за помірної температури (30-40°C) і на режимі "Делікатне прання".

Як прати ортопедичну подушку з гречаного лушпиння або анатомічну

Мочити їх протипоказано. Допустиме тільки сухе чищення. У домашніх умовах ортопедичну подушку можна почистити пилососом. Адже після пральної машинки або ручного прання відновити первинні властивості наповнювача неможливо.

Джерело