Співпраця з окупантами — за колабораціонізм судитимуть двох мешканок Херсонщини | Кримінал

Прокурори Херсонської обласної прокуратури затвердили та скерували до суду обвинувальні акти стосовно двох мешканок Херсонщини за фактом колабораційної діяльності.

За даними слідства, після повномасштабного вторгнення рф в Україну колишня начальниця одного з відділів Херсонської міської ради пішла на співпрацю з ворогом та добровільно обійняла посаду так званого «директора Центру зайнятості населення м. Херсон».

Обвинувачена здійснювала підбір працівників до незаконного органу влади, вживала заходів, пов’язаних з працевлаштуванням місцевого населення в інші органи, створені окупаційною владою, а також проведення співбесід з роботодавцями від країни-агресора.

Інша обвинувачена стала так званою «начальницею відділу по справам освіти, молодіжної політики, культури і спорту військово-цивільної адміністрації Голопристанської територіальної громади Скадовського району Херсонської області».

На псевдопосаді вона виконує завдання окупаційної влади, які спрямовані впровадження освітнього процесу за російськими стандартами та інші організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.

За вчинене обвинуваченим загрожує до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років з конфіскацією майна.

За матеріалами Херсонської обласної прокуратури