Україна у МАГАТЕ наполягає на поверненні Запорізької АЕС під свій контроль

Україна у МАГАТЕ наполягає на поверненні Запорізької АЕС під свій контроль

04.03.2024 19:56 джерело У межах засідання ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії у Відні міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі.

Як передає джерело, про це повідомила пресслужба Міненерго.

Зазначається, що Гроссі поінформував міністра про результати свого останнього візиту на окуповану росіянами Запорізьку АЕС та заходи, яких представники МАГАТЕ вживають для контролю стану ядерної та радіаційної безпеки на станції.

Окрему увагу очільник МАГАТЕ приділив зауваженням експертів стосовно можливого повернення до експлуатації ЗАЕС або окремих її енергоблоків.

Також обговорювалися питання завершення строків експлуатації палива, завантаженого в реактори станції, та недопуску окупантами українського персоналу до виконання обов’язків на АЕС.

Гроссі сказав, що представники МАГАТЕ, які перебувають з місією на станції, не завжди мають змогу оглянути всі об’єкти ЗАЕС, і агентство наполягає на розширенні такого доступу.

Окремо було висловлено занепокоєння продовженням військових дій неподалік станції.

Галущенко подякував МАГАТЕ за залучення до обговорення ключових документів та зусилля, які експерти агентства і особисто Гроссі докладають для дотримання ядерної та радіаційної безпеки на об’єкті.

Джерело