Валютний ринок адаптувався до нових умов — Нацбанк

Валютний ринок адаптувався до нових умов — Нацбанк

16.11.2023 18:40 джерело Ситуація на валютному ринку після переходу до режиму керованої гнучкості курсу залишається стабільною; спостерігається збільшення операцій між банками без участі НБУ.

Як передає джерело, про це повідомила пресслужба Національного банку за підсумками онлайн-зустрічі з керівниками українських підприємств, які беруть участь в опитуваннях щодо ділових очікувань.

"Наразі ринок адаптувався до нових умов<…> Обсяги операцій між банками на валютному ринку без участі НБУ зросли після запровадження нового курсового режиму в 1,5 раза. Це відображає поступове збільшення глибини та ліквідності ринку", — йдеться у повідомленні.

У НБУ нагадали, що з початку дії курсового режиму керованої гнучкості курс помірно коливається в обидва боки, загалом гривня зміцніла як в безготівковому, так і готівковому сегментах, обсяги та сальдо клієнтських операцій повернулися на рівень попередніх місяців. При цьому укладання угод між банками відбувається рівномірніше впродовж дня.

Наразі НБУ впевнено просувається першим етапом пом'якшення валютних обмежень. На цьому етапі йдеться про мінімізацію множинності обмінних курсів, лібералізацію торговельних операцій, а також сприяння новим кредитам та інвестиціям.

Зокрема, вже надано можливість повертати "нові" борги кредиторам з-за кордону, а також кредити, надані чи забезпечені гарантією міжнародної фінансової організації, експортно-кредитного агентства тощо.

Джерело