25 лютого — день Олексія: історія, традиції та прикмети свята

Навіщо сьогодні виставляють речі на сонце.

В православ'ї 25 лютого згадують про Митрополита Олексія. У народному календарі називається дата день Олексія, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Олексій?

Родом Олексій був з московських бояр (сім'я Бяконт), жив у XIII-XIV століттях. Грамоті він навчився дуже рано і з юнацьких років мріяв стати монахом. Коли йому було дев'ятнадцять, прийняв чернечий постриг і прожив в обителі до сорока років.

Потім зайнявся дипломатією і державною діяльністю. У 1352 році Олексія призначили Митрополитом всієї Русі. Він користувався великою повагою в Золотій Орді, через те, що вилікував дружину хана Тайдулу, яка страждала недугою очей. Олексій поклав початок будівельних робіт зі зведення кам'яного Кремля в Москві.

У 1378 році він покинув світ земний.

Які на цей день існують традиції та обряди?

25 лютого знахарі зцілюють від переляку, лікування виходить особливо ефективним. Якщо у переляканої людини легка форма, то можна допомогти її самостійно.

Потрібно вночі вивести її на вулицю, стати під відкритим зоряним небом і вимовити: «Йди, переляк, йди. А ще краще, на зоряне небо лети». Коли сильний переляк, без допомоги цілителя обійтися не вийде.

В ніч на 25 лютого віщі сновидіння, так що запам'ятайте їх і постарайтеся розгадати.

На Русі господині в цей день випікали відкриті пироги з рибною начинкою. Увечері за вечерею по шматочку повинен був з'їсти кожен член сім'ї, щоб у домі панували злагода, фінансовий достаток, добробут та мир.

У день Олексія не відправляються в далекий шлях і не починають важливих справ, вони виявляться не такими успішними, як хотілося б.

Сонячна енергія допоможе вам сьогодні примножити успіх та здоров'я

В кінці лютого люди вже з нетерпінням чекають весну, ось-ось вона повинна вступити у свої права. Сонця стає все більше і більше. У народі вірили, що сонячне світло ллється з очей Господніх, а від нього все набирається силою і росте.

У наших предків було прийнято 25 лютого дещо з речей виставляти на морозець і на яскраве сонечко.

Для удачі

Сьогодні зарядіть свої талісмани або обереги сонячною позитивною енергією (це може бути будь-яка річ — фігурка, прикраса).

Вранці, як тільки в кімнату проникнуть промені сонця, покладіть обрану річ на підвіконня і скажіть замовні слова:

«Сонячний світло, ти на мій талісман потрапляй, силою Божественною його наділяй. Нехай він мене від проблем та негараздів рятує, а успіх в моє життя приваблює».

Прибирайте талісман з підвіконня тільки, коли сонце вже почне сідати. Заговорену річ носити скрізь з собою.

Для здоров'я

Слов'янські жінки вранці 25 лютого виносили на вулицю свою пряжу, вибирали сонячне місце і залишали нитки прямо на снігу. Поки вони лежали, розмовляли з сонцем, просили, щоб світило поділилося з нитками своєю силою і міцністю. А у ранкового морозцю просили для пряжі свіжості.

У народі вірили, що зіткана з такої пряжі сорочка буде довго носитися. А той, кому вона дістанеться, весь наступний рік проживе здоровим.

Також в морозний сонячний ранок рукодільниці залишали на снігу прядку з льоном, щоб мотки виходили рівні, а нитки були білі й чисті. Такий обряд можна проводити і в нинішній час, адже багато жінок захоплюються зараз в'язанням.

А ще сьогодні можна зарядити сонячною морозною енергією яку-небудь дрібницю. Для жінки це може бути сорочка, для чоловіка — футболка. Винесіть річ на вулицю, виберіть сонячне місце і дайте їй полежати на морозі.

Зберігайте одяг, заряджений в день Олексія, окремо від інших (краще всього в пакеті), щоб максимально зберегти отриману енергію. Одягайте його тільки, якщо захворієте, для додання сил і швидкого одужання.

Для багатого врожаю

Сьогодні останній день, коли треба виносити на мороз насіння, призначене для посадки навесні. Починають це робити 22 лютого, тривалість обряду — чотири дні. Наші предки вірили, хто ні денечка не пропустить, той влітку щедрий урожай збере.

Коли насіння полежить на морозі, воно стає більш загартованим, за рахунок чого набуває силу і кращу схожість.

Погодні прикмети на 25 лютого

  • Майбутнім літом буде щедрий врожай, якщо в ніч на 25 лютого небо усипане зірками.
  • Літні місяці очікуються дощові й похмурі, якщо сьогодні по землі стелиться густий туман.

Источник