26 лютого — день мучениці Фотинії (Світлани): історія, традиції та прикмети свята

Навіщо сьогодні звертаються до зоряного неба.

В православ'ї 26 лютого згадують преподобну Світлану (Фотинію). Дата за народним календарем називається день Світлани, інформує Ukr.Media.

Ким була свята Фотинія (Світлана)?

Світлана — так перекладається з грецької ім'я Фотинія.

Сьогодні в православ'ї крім Фотинії шанують ще святих Мартиніана з Зоєю.

Жив Мартиніан у V столітті далеко від людей — біля палестинського міста Кесарія в пустелі. Провів понад двадцять років у повній безмовності, за що Господь нагородив його цілющим даром.

Але диявол постійно намагався спокусити Мартиніана. Одного разу він підіслав до нього в далеку пустелю жінок легкої поведінки Фотинію і Зою. Святий довів дівчатам на власному прикладі, що існує інше життя.

Вони покаялися у своїх гріхах, звернулися до Бога і далі стали вести благочестивий спосіб життя. Православною церквою всі троє шануються у лику преподобних.

Які на цей день обряди та традиції?

26 лютого слов'янські жінки традиційно влаштовували в оселях ретельне прибирання, щоб все блищало. Але при цьому з водою потрібно було проявляти обережність, якщо випадково розлити її на себе в день Світлани, то можна до пліткарів на гострий язичок потрапити.

Є ще кілька заборон на сьогодні:

• Не можна 26 лютого ні з ким сваритися, інакше до кінця днів своїх не можна помиритися.

• Грошові питання не вирішують сьогодні, а фінансові нові та важливі справи не починають. Вони приречені на провал, довгий час потім будете ходити в боржниках.

• У день Світлани не піднімайте монети, знайдені на землі, вони принесуть неприємності та біди.

Про що сьогодні вночі просять зоряне небо?

26 лютого на Русі вважався поминальним днем. Наші предки з ранку вирушали на церковну службу, де ставили свічки за упокій померлих родичів.

Потім йшли на кладовище, чистили від снігу могилки й хрести, залишали пиріжки або печиво з цукерками.

Вдома готували поминальну трапезу, на яку запрошували рідних і близьких людей, і за обідом згадували тих, хто відійшов в інший світ. Коли наступала ніч, люди виходили на вулицю і вдивлялися в небо.

В народі вірили, якщо яскраво світяться зірки, значить, душі рідних в потойбічному світі сьогодні нас почули, і зверху дивляться з вдячністю за пам'ять про них.

Потрібно неголосно покликати на ім'я кожного померлого і повідати про свої турботи, проблеми. Вони неодмінно допоможуть. Як? Можливо, прийдуть в сновидіннях і підкажуть корисну пораду.

Обряд від пристріту і псування

Зоряне небо вночі допоможе вам позбутися від пристріту і псування. Знадобиться будь-яка річ, яка безпосередньо стосується вашого тіла (натільна білизна, нічна сорочка, майка або футболка).

Вийдіть вночі на безлюдний відкритий простір (в ідеалі — центр чистого поля). Тримайте в руках обрану річ, підніміть очі до неба і скажіть заговорений текст:

«Яскраві зірки на небі сяють, і все погане від мене проганяють, особливо те, що наговорено, придбано або наслано. Зірки мене небесною силою наділяють, і під свій захист моє життя забирають. Зірочки, світлом своїм ви сюди заходите (при цих словах простягніть до неба річ), від страшного і від лихого мене вбережете».

Тричі перехрестіть себе і повертайтеся. Вдома вдягніть заговорену річ на себе і носіть протягом трьох діб, не знімаючи.

Ритуал на поліпшення зору

Якщо ви страждаєте очними хворобами, сьогоднішньої ночі попросіть зірки про зцілення. Слов'яни вірили, що їх яскраве сяйво зіркості додає. Ритуал зовсім нескладний:

1. Людині з захворюваннями очей рівно опівночі необхідно вийти на вулицю, поглянути на небо і простягнути до нього руки, як би намагаючись дістати до зірок.

2. У такому положенні хворий повинен звернутися до зірок з проханням, світити йому як можна яскравіше.

3. Тепер руками потрібно злегка потерти очі та повертатися додому. При цьому не можна оглядатися і дивитися на небо.

Погодні прикмети на 26 лютого

  • Майбутнє літо чекайте дуже спекотне, якщо сьогодні морозно і сухо.
  • 26 лютого поспостерігайте за своєю собакою. Якщо вона качається по землі, то чекайте у найближчі дні сильних вітрів. Настане похолодання, якщо собачка в сніг заривається носом.

Источник