28 червня — день Святого Фіта: історія, традиції та прикмети свята

Сьогодні ви дізнаєтеся правду, якщо вам брешуть і щось приховують.

Православні християни 28 червня згадують мученика Віта. Дату у народному календарі називають день Фіта, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Віт?

Є дуже мало відомостей про життєвий шлях християнського святого Віта. Відомо, що батьківщиною його був Рим, народився Віт 290 році. Він був сином сенатора-язичника, але наставник, який навчав Віта, сповідував християнську віру і привів до неї свого учня.

Коли до влади прийшов правитель Діоклетіан і влаштував гоніння на християнство, Віта змусили відректися від віри. Але він відмовився поклонятися римським богам. Імператор наказав кинути юнака в клітку з левами. І це незважаючи на те, що з допомогою молитов Віт вигнав бісів із сина Діоклетіана.

Але тварини навіть не доторкнулися до праведного юнака. Тож розлючений правитель віддав наказ кинути його в казан з киплячою олією. Від отриманих опіків Віт помер, йому було всього тринадцять років.

Які обряди і традиції існують на цей день?

У християнстві 28 червня вшановують ще одного мученика на ім'я Модест. На Русі вважалося, що він протегує худобі. В цей день селяни звертались до святого з молитовними проханнями уберегти їх худобу від бід, хвороб та диких звірів.

Народ недарма говорив в прислів'ї, що в кінці червня «Сонце на зиму повертає, а літо на спеку». З 28 червня співучі пташки перестають свої пісні співати, тільки кування зозуль ще можна почути.

Після 28 червня більше нічого не садіть на городах і дачних ділянках, толку ніякого не буде, тільки дарма витратите насіння, свій дорогоцінний час і працю.

Сьогодні несприятлива дата для початку важливих і нових справ, вони не увінчаються успіхом, а навпаки принесуть збиток. А ось очищаючі процедури для тіла і шкіри, й лікувальне голодування 28 червня дуже навіть корисні.

Наші предки в день Віта намагалися проявити якомога більше милосердя. Так що сьогодні бажано сходити в церкву, роздати милостиню або надати іншу допомогу нужденним людям.

Проведіть сьогодні спеціальний обряд і дізнайтеся, що від вас приховують

Як це не сумно, але брехня оточує нас щодня і всюди. Вона буває дрібною і великою, умисною або «на благо». Поступово у багатьох людей брехня входить в звичку.

Але що робити, якщо нам дуже потрібно знати справжню правду? Бувають ситуації, коли просто необхідно витягнути чоловіка на чесну розмову або відверто поспілкуватися з друзями. У цьому допоможе магічний обряд.

Ритуал на те, щоб розмова вийшла правдивою

Заплануйте розмову з людиною, від якої ви хочете добитися правди. Напередодні ввечері, коли будете вкладатися спати, прочитайте такий замовний текст:

«Як тільки в мої очі глянеш, так відразу ж перестанеш брехати. А коли я задам питання, ти, раб Божий (ім'я), відповіси лише правду і від чистого серця. Між нами відверта розмова піде, з тебе правда виллється і до мене прийде. Буде легше нам обом — і тобі, і мені. Обіцяю, що ображатися не буду і всі помилки твої пробачу. Очі мої, істина твоя. Амінь».

Як тільки промовити ці слова, одразу лягайте спати. Розмовляти більше ні з ким не можна. Подумки продумайте всі питання, які хотіли б завтра поставити опоненту.

А коли між вами відбудеться розмова, дуже важливо дивитися співрозмовнику прямо в очі. Саме такий прямий погляд прорве і витягне з нього правдиву інформацію.

Погодні прикмети на 28 червня

  • Якщо сьогодні вранці роса рясна, значить, літо очікується родючим.
  • Чекайте тривалих і сильних дощів, якщо 28 червня комарі особливо настирливі і кусючі. Також непогожу погоду віщують коники, які весь день голосно скрекочуть.

Источник