Компроміс щодо агроекспорту України до ЄС враховує введення тарифів на продукцію з Росії

Компроміс щодо агроекспорту України до ЄС враховує введення тарифів на продукцію з Росії

09.04.2024 16:45 джерело Частиною компромісного рішення країн ЄС щодо введення обмежень на імпорт з України певних видів сільськогосподарської продукції стало введення експортних тарифів проти російських поставок аналогічної продукції.

Про це сьогодні у бельгійському місті Генк за підсумками неформальної зустрічі міністрів сільського господарства країн ЄС заявив міністр середнього класу, самозайнятості, сільського господарства та інституційних реформ головуючої в ЄС Бельгії Девід Кларінвал, повідомляє кореспондент джерелоу.

«З одного боку, ми змогли ввести заходи, що обмежують експорт певних (українських — ред.) товарів та продовжили їх перелік. Водночас ми прагнули продовжити нашу солідарність з Україною та продовжити дію механізму, що був введений в дію Єврокомісією як надзвичайних захід (автономні торговельні заходи — ред.). Ми маємо дивитися як на більш широку картину. Паралельно відбулося суттєве зростання в оподаткуванні (тарифікації — ред.) для російського імпорту, на який не поширюються наші санкції. Це було частиною пакету, компромісного рішення, яке було досягнуто вчора в рамках тристоронніх переговорів», — наголосив бельгійський урядовець.

Він зауважив, що Бельгійське головування в ЄС напружено працювало над досягненням угоди щодо продовження автономних заходів торгівлі для України. При цьому було доволі складно досягти погодження між різними інтересами, які, за словами міністра «не обов’язково співпадають». На його думку, рішення, яке було ухвалено за підсумками цих переговорів між Єврокомісією, Радою ЄС і Європарламентом, дозволяє говорити про досягнення «доброго балансу».

Джерело