Медичні працівники в районах активних бойових дій мають отримувати підвищену заробітну плату — Віктор Ляшко

Ілюстративне фото

Держава працює над покращенням доступності медичної допомоги в зонах активних бойових дій та на деокупованих територіях. Про це заявив Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко під час робочого візиту на Херсонщину.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Міністр відвідав місцеві лікарні, де напряму поспілкувався з лікарями та керівниками медичних закладів. Також ознайомився із станом забезпеченості міста та області ліками, медичним обладнанням, фінансовим станом закладів охорони здоровʼя, які працюють у Херсонській області.

«Сьогодні найперше хотів би подякувати всім медикам, які працюють тут на Херсонщині, – лікують та рятують життя українців. Попри всі складнощі, умови й обставини воєнного часу, з ризиком для власного життя і здоровʼя. Ви всі – справжні герої. Без перебільшення. Херсон – перший обласний центр, який вдалося деокупувати. Однак досі люди тут перебувають під постійними обстрілами ворога. Постійно зазнає руйнувань інфраструктура, в тому числі і медична. Наше завдання зараз – докласти максимум зусиль, аби хворі та поранені, як цивільні, так і військові, мали можливість отримати всю необхідну медичну допомогу. Я тут, аби почути кожного з вас, аби спільно знайти оптимальні рішення, які дозволять підтримати медичну систему та покращити доступність медичної допомоги на тих територіях, де все ще тривають активні бойові дії», – зазначив Віктор Ляшко.

Присутні обговорили ряд питань щодо належного медичного забезпечення людей, які наразі перебувають на Херсонщині, а також проблеми, з якими стикаються лікарі. Крім цього, приділили увагу проблемі ментального здоровʼя, яка набуває все більшого значення та потребує відповідного реагування. Особливо актуальною вона є для тих людей, які безпосередньо були в зоні активних бойових дій або пережили ворожу окупацію.

У 2023 році заклади  охорони здоров’я  Херсонської  області в рамках Програми медичних гарантій уклали 124 договори з НСЗУ про медичне обслуговування населення за напрямами первинної та спеціалізованої медичної допомоги на загальну суму більше ніж 2 млрд грн. При цьому за січень-березень 2023 року НСЗУ оплатила надавачам медичних послуг за укладеними з ними договорами більш ніж 500 млн грн. Загальна сума оплат  за  медичні послуги у 2022 році склала понад 3,5 млрд грн.

На нараді з генеральними директорами медзакладів, які розташовані в Херсоні,  Міністр наголосив на доцільності підняття заробітних плат медичним працівникам у звʼязку з характером умов їх праці. Оскільки коштів, які заклади отримують в рамках пакета Програми медгарантій «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії» вистачає, щоб це зробили всі заклади.

Джерело