Новий пакет санкцій ЄС стане росії у $10 млрд

Європейський Союз найближчим часом запровадить десятий пакет санкцій, спрямовані проти найбільш вразливих сфер російського військово-промислового комплексу.

Про це на пресконференції після саміту Євроради сказала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, обмеження стосуватимуться експорту товарів на суму понад €10 млрд.

«Санкційний пакет буде стосуватиметься суми у понад 10 мільярдів євро. Обмежувальні заходи будуть спрямовані проти товарів, які є майже незамінними і які неможливо отримати від будь-кого іншого», — зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Президентка Єврокомісії підкреслила, що ЄС глибоко аналізує російську «машину війни», визначає технології або запасні частини, що використовуються військовим комплексом. У багатьох випадках Європа є унікальним постачальником, тож здатна заборонити експорт цього.

«Коли українці збивали іранські безпілотники, вони аналізували їхні компоненти. І якщо там є компоненти які, як ми бачимо, виходять з нашого регіону, з Європейського Союзу, ми маємо переконатися, що запроваджена очевидна заборона на постачання цих компонентів. Ми дуже глибоко і детально розглядаємо це питання, і це важливо», — наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російська військова техніка, яка веде вогонь по українських містах, має тотальну залежність від імпортних комплектуючих електроніки.

Джерело