Президент зустрівся з главами МЗС Нідерландів та Естонії: Важливо посилювати тиск санкцій на рф

Президент України Володимир Зеленський обговорив у Львові з міністром закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстрою та міністром закордонних справ Естонії Урмасом Рейнсалу важливість подальшого нарощування санкційного тиску на рф.

Про це йдеться на сайті Офісу Президента України.

Глава держави подякував за вагому оборонну, фінансову, енергетичну та правову підтримку, яку Нідерланди та Естонія надають Україні з початку широкомасштабного вторгнення рф.

Володимир Зеленський поінформував голову МЗС Нідерландів про ситуацію на передовій та потреби Сил оборони України, наголосивши на важливості швидкого ухвалення відповідних рішень з боку партнерів.

Співрозмовники відзначили спільність підходів України та Нідерландів стосовно того, що встановлення сталого й справедливого миру в нашій країні неможливе без притягнення до відповідальності всіх винних у злочині агресії.

Глава держави подякував за рішення нідерландського уряду щодо створення в Гаазі Міжнародного центру з розслідування злочину агресії проти України.

«Це важливий крок до створення спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії», — переконаний він.

Володимир Зеленський також високо оцінив нещодавнє рішення уряду Нідерландів про розміщення в Гаазі офісу міжнародного реєстру збитків.

«Розглядаємо цей реєстр як невіддільну частину компенсаційного механізму, запропонованого Україною», — сказав Президент.

Співрозмовники обмінялися думками стосовно імплементації ініціативи України щодо формули миру та підготовки глобального саміту з її реалізації.

Глава держави подякував Нідерландам за підтримку української мирної ініціативи та готовність взяти на себе лідерство у питанні відновлення справедливості.

Під час зустрічі також ішлося про актуальні питання європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Володимир Зеленський окреслив очікування нашої країни від Вільнюського саміту НАТО та започаткування до кінця поточного року переговорів про вступ України до ЄС.

Під час спілкування з міністром закордонних справ Естонії Урмасом Рейнсалу Президент України наголосив, що відновлення справедливості, притягнення до відповідальності всіх винних у воєнних злочинах, злочинах проти людяності та геноциді українського народу є принциповим питанням для нашої держави.

Зокрема, це є важливою складовою формули миру, і Україна вдячна Естонії за рішучу готовність її імплементувати.

Володимир Зеленський подякував Естонії за лідерство у наданні всебічної допомоги, за дієву та своєчасну підтримку нашої держави в захисті територіальної цілісності та незалежності.

Він відзначив суттєву оборонну та гуманітарну допомогу з боку Естонії.

«Україна особливо цінує медичну та реабілітаційну допомогу нашим пораненим, проведення навчально-тренувальних місій для українських військових, а також підтримку українців, які через війну виїхали до Естонії», — сказав глава держави.

Джерело