У Росії майже не лишилося валютних резервів — економіст

У Росії майже не лишилося валютних резервів — економіст

26.01.2024 04:59 джерело У Росії вже майже не залишилося ліквідних валютних резервів, а її економіка не зростає з 2014 року після початку агресії проти України та відповідних санкцій Заходу.

Як передає джерело, таку думку висловив шведсько-американський економіст та дипломат Андерс Аслунд під час виступу у Відні на заході, організованому аналітичним центром AIES.

"У Росії вже майже немає валютних резервів. Тому що 300 з 550 млрд доларів валютних резервів заморожені на Заході. Ще 100 млрд – це китайський юань, який не є ліквідний. І потім ще є золото, а це – 135 млрд доларів", — сказав він.

За словами експерта, причина такої ситуації – обмежувальні дії Заходу та "не дуже розумні спроби Путіна захиститися". Він упевнений, що санкції проти Росії діють.

"Стосовно російської економіки, то простий факт, на який мало хто звертає увагу, полягає в тому, що російська економіка не зростала з 2014 року, коли почалися війна і західні санкції", – наголосив Аслунд.

Відповідно до нього, усі ж російські заяви та повідомлення про нібито зростання економіки – не інакше, як "трюки зі статистикою".

Серед найефективніших обмежувальних заходів проти РФ економіст назвав санкції в нафтовій сфері та встановлення цінової стелі на російську нафту. Водночас він зазначив, що потрібно посилити імплементацію цього обмежувального заходу. Крім того, він вважає, що Сполучені Штати Америки могли б бути активнішими у посиленні технологічних санкцій проти Росії та зупинення "сірого експорту", який іде у РФ через Казахстан, Киргизстан, Вірменію та інші країни.

"Ми бачимо, як Росія тепер змушена імпортувати артилерійські снаряди низької якості з Північної Кореї. Тому я думаю, що ці санкції були досить жорсткими", – зазначив експерт.

Водночас, на його погляд, "російська економіка не впаде через санкції". І причина цього – "частина світу не вводить санкції проти Росії".

Джерело